fotografia makro
 

  • Imię i nazwisko: Paweł Bieniewski
  • Adres: Polska
  • Hobby: makro fotografia przyrodnicza, kolarstwo długodystansowe
  • Stwarzyszenia: ZPFP OM, Fotoferia Club

Serdecznie witam na mojej autorskiej stronie internetowej poświęconej makrofotografii przyrodniczej. Nazywam się Paweł Bieniewski, mieszkam w Chotomowie. Fotografią przyrodniczą zajmuję się od 2005 roku. Specjalizuję się w makro fotografii przyrodniczej - głównym motywem moich zdjęć są owady i pajęczaki. Praktycznie nie popełniam kadrów innego rodzaju. Od początku przygody z makrofotografią używam aparatów cyfrowych. Od 2007 roku należę do Polskiego Związku Fotografów Przyrody (Okręg Mazowiecki).

 

Moje zdjęcia owadów i pajęczaków były wielokrotnie nagradzane w konkursach krajowych i zagranicznych. Do najcenniejszych wyróżnień zaliczam:

  • Honorable Mention "Other animals" in "European Wildlife Photographer of the Year 2007", Germany
  • Bronze FIAP Medal in 11th Gran Tour Delle Colline 16th Figline Valdarno Trophy , ITALY
  • PSA Gold Medal, Silver Medal, Honorable Mention in "48th North Central Insect Photo Salon", USA
  • I miejsce w ogólnopolskim konkursie pokazów cyfrowych na Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Sztuka Natury", Toruń 2008
  • I miejsce w kategorii "Inne zwierzęta" w konkursie OM ZPFP "Fotograf Roku 2009"
  • Złoty Medal Fotoklubu RP w " IV Ogólnopolskim Festiwalu Diaporam Cyfrowych' 2009", Fotoklub Zamek Szczecin

 

W swoim fotograficznym dorobku posiadam publikacje w czasopismach, albumach i książkach. Moje makro fotografie były prezentowane na wielu wystawach w kraju i za granicą.

 

W dniu 28 września 2018 Poczta Polska wprowadziła do obiegu dwa znaczki pocztowe, emisji "Chrząszcze". Na jednym z nich przedstawiono Rohatyńca nosorożca - Oryctes nasicornis polonicus z fotografii mojego autorstwa. Została wydana również koperta FDC. Autorem projektu jest Andrzej Gosik.Makrofotografia to moja wielka pasja. To mój azyl. Aparat fotograficzny przenosi mnie do nieznanego i tajemniczego świata owadów i pajęczaków. Makro fotografia pozwala zobaczyć rzeczy, których gołym okiem nie sposób dostrzec. Fotograficzna podróż do mikrokosmosu jest dla mnie odpoczynkiem i przyjemną odskocznią od rutyny życia codziennego.

Moją drugą pasją jest kolarstwo długodystansowe (wyprawy rowerowe, brevet-y, ultramaratony rowerowe).
Więcej informacji na stronie - Ultrakolarstwo.

Odnalezienie swojej pasji jest w życiu bardzo ważne. To wielkie szczęście móc spełniać się w tym, co lubimy robić. Czego Wam wszystkim życzę.

Serdecznie zapraszam do oglądania GALERII